הבוגרים

עדכון אחרון: 28/10/2015 01:55:38

פורום הבוגרים, אשר מתהווה בשנים אחרונות, מאפשר לבוגרי התכונית להמשיך ולקיים קשר עם קהילת למרחב. הבוגרים מוזמנים לקחת חלק בקבוצות העשרה השונות, בחגים הקהילתיים וכן בפעילויות שמיועדות לבוגרים.

מכתבי פרידה של בוגרים:

אני באמת שלא מאמינה שתורי הגיע לרשום מילות סיכום - נילי ג'יזרה

ציטוטים של בוגרים:

"התקופה שלי ב"למרחב" היא תקופה מאוד משמעותית בחיי. אני חושבת שאני הייתי בזמן הנכון בלמרחב כשהכל רק התחיל והיה חדש לכולם. הייתה הרגשה של משפחתיות, חום ואהבה. המקום הזה נתן לי אנרגיות חדשות כל פעם שהייתי הולכת לשם. זה היה כמו ללכת הביתה. אחרי הצבא גם עבדתי בלמרחב... מהר מאוד הכרתי את רוב הצעירים והמלווים והתחברתי עם חלק מאוד גדול מהם. בלמרחב גם יכולתי  לבטא צדדים אחרים שלי כמו האהבה שלי לאפייה ובישול, שיותר מאוחר גם זה הפך למשהו קבוע וצעירים אפילו עבדו במטבח, האהבה שלי למשחק ואירגון ארועים בחגים וארועים מיוחדים, טיולים מטעם למרחב עם מלווים וגם בלי מלווים. אני לא זוכרת שבהנהלה אי פעם אמרו לנו "לא" בקטע היצירתי. הרגשתי בטוחה, אהובה ורצויה. אחת התקופות הנפלאות של חיי. היה לי מזל גדול שהייתי במשפחת למרחב. היום אני בעלת עסק בעצמי... ובהשראת למרחב פניתי לעמותה פה בעיר ואמרתי להם שאם יש אנשים שלא יכולים לתקן את הרכב שלהם אנחנו מוכנים לתקן בעלות מינימלית...אומנם העסק שלנו הוא חדש אבל אני לא רוצה לחכות עד שאני אהיה עשירה כדי לתרום לחברה אני אתן מה שאני יכולה עכשיו. אני מאוד מתגעגעת ומאחלת המון הצלחה בשני הבתים החדשים. תודה!" 

***

"בהתחלה לא הבנתי מה הקאצ׳, מה ירצו ממני לעשות בתמורה.. (להוציא את הכלב של שולה לטיול, לעשות בייביסיטר לילדים?...). "

***

 

"התאימה לי האוריינטציה של למרחב של דחיפה ללימודים. גם במהלך הלימודים הבנתי שאני מאד נהנית. זה עוזר לי גם ליצור את הנתק מהשכונה שבה גדלתי למי שאני רוצה להיות. אבל יש איזה מאבק בין מה שאני רוצה להיות לבין הפן הכלכלי. אם לא היתה לי מגבלה כלכלית הייתי עושה תואר שני בחינוך וייעוץ. אבל הפן הכלכלי כעננה שחורה מעלי. למרחב עזרו במימון של טיפול פסיכולוגי. את לימודי התואר הראשון ממנתי בעצמי."

***

"עזרו לי להבין את ההתנהלות כלכלית, איך מתנהל כסף בעולם הזה, מה זה פנסיה ואיך מנהלים אותה. זכויות שמגיעות לנו בכל מיני תחומים והבנה איך עושים זאת".

***

"ההשפעה של המלווה עלי היא גם ברמה האישיות וגם בהקשר של החלטות שקיבלתי לגבי בחיים, המלווה נתנה הרבה מאד ביטחון. יכולת ההכלה שלה היתה מאד חשובה כי זה משהו שלא יכולתי לקבל מהסביבה האישית שלי. הדברים המשמעותיים - הביטחון, האמונה שנתנה בי" .

***

"תכנית למרחב נמצאת במקום המרכזי בחיים שלי. בשל תרומתה מאוד גדולה בעיצוב האישיות שלי, בהגדרת, בהבנת, בקבלת העצמי. השפעתה עלי להיות אדם טוב, בוגר, עצמאי יותר. תמיכתה, קבלתה, ואהבתה שניתנה לי, עזרה לי בחיים ככלל וברגעים קשים כפרט. בזכות הליווי והעזרה שהתוכנית נתנה לי הצלחתי לממש את המטרות והחלומות שהצבתי לעצמי. על כך אני מודה מכל הלב והנשמה" .

***

"למרחב סייעה לי לעבור תקופה משמעותית בחיי, התקופה של הבנייה העצמית שלי. העזרה של התכנית התבטאה בכך שהם תמיד היו שם בשבילי לאורך כל הדרך, נתנו לי את התחושה שיש לי גב, שיש אנשים מאחוריי שאכפת להם מההווה והעתיד שלי וסיפקו לי את התחושה שיעזרו לי בכל דבר שיקדם אותי למקום טוב יותר בחיים. עבור מישהי ששנים אין לה שום תמיכה הורית, התכנית הייתה גלגל הצלה בשבילי בכך שהעניקה לי את ההרגשה שאני לא צריכה להתמודד עם כל העולם לבד, שיש לי שותפים לדרך. והכי חשוב שותפים שעושים ונותנים מכל הלב והנשמה, מתוך אכפתיות נקייה וחסרת אינטרסים"

***

"אני יודע שלא פשוט להתקבל לתוכנית וזה דבר טוב. כל התקופה שהייתי שם חשבתי לעצמי למה זה אני ולא מישהו אחר. יש הרבה צעירים שצריכים את העזרה הזאת יותר ממני. מקווה מאד שעוד צעירים יגיעו למקום הזה, ושזה יגדל, ושהחלום החברתי של שולה יתגשם". 

 

אני באמת שלא מאמינה שתורי הגיע לרשום מילות סיכום - נילי ג'יזרה