החזון

עדכון אחרון: 17/05/2015 12:00:00

תכנית למרחב שואפת ליצור שינוי חברתי באמצעות שינוי מצבם האישי של הצעירים המשתתפים בה והפיכתם ל"סוכני שינוי חברתי" באשר ילכו. לפיכך, ייעשה מאמץ לאתר לתכנית בעלי ובעלות פוטנציאל גבוה ומוטיבציה להצלחה.

תכנית למרחב תעניק ליווי וסיוע לפי הצרכים והיכולות האישיים של כל אחד ואחת מהצעירים, באמצעות תפירת 'חליפה לפי מידה' של תכניות, מענים ומשאבים.

תכנית למרחב תפתח עבור צעיריה חלון לחלום ותעדיף מתודולוגיות מעצימות על פני גישה טיפולית. התכנית תתמקד באפיוני החוזקות של הצעירים ובחתירה למימוש החלומות.

תכנית למרחב מבוססת על אמונה בתהליך ארוך של שינוי עמוק וצמיחה. דרכה הייחודית כוללת ליווי הוליסטי מתמשך, אינטנסיבי ורב מימדי.

תכנית למרחב תעודד גישה של מחויבות אישית של משתתפיה. ממש כמו במשפחה, קבלת הליווי והסיוע לא יהיו מותנים בהתחייבות לתמורה. הפעולה תיווצר מתוך הבנה והפנמה, וכחלק מהנורמות המתפתחות ביחסים עם אנשי הצוות והמשתתפים האחרים בתכנית.

בית למרחב יהיה בית של ממש: מקום מפגש חם, מכיל ומטפח, ממנו יוכלו הצעירים לפרוח ולעוף ואליו יוכלו לשוב.

תכנית למרחב תגביר את המודעות הציבורית והממסדית לשנים המשמעותיות שבין הגילאים 18-25, בהן יוצאים צעירים למרחב באופן עצמאי. התכנית תפעל להעמיק את הידע והמחקר ולהרחיב את עשייתה גם באמצעות שיתופי פעולה.